Generals vs USA 17

Generals vs USA 17

Aurel Nauš

V uplynulých dňoch sa naši klienti predstavili na skvelých turnajoch, so zastúpením stoviek skautov či už z NHL, NCAA alebo USHL a NAHL.

NAHL Showcase

V Blaine, Minnesote sa odohralo tradičné zahájenie sezóny juniorskej NAHL a mládežníckej NAPHL.
Našu agentúru na turnajovi reprezentovali v juniorskj kategórií Aurel Nauš a v môádežníckej kategórií 16U Dávid Matoušek.

Aurel Nauš nastúpil do dvoch zápasoch a v oboch dokázal bodovať. Najprv strelil jediný gól svojho tímuv zápase proti Springfield Jr. Blues a deň na to si pred zaplneným hľadiskom pripísal asistenciu v zápase proti Americkému reprezentačnému tímu do 17rokov.
Dávid Matoušk so svojím tímom Valley Forge Minutemen dokázal dva krát zvíťaziť ale takisto dva krát odchádzali bez bodu. V týchto štyroch zápasoch sa dokázal Dávid tri krát strelecky presadiť.

Turnaj sledovalo viac ako 360 skautov. Z toho 68 skautov pracuje pre tímy NHL a 159 skautov hľadalo hráčov pre univerzitné tímy NCAA.

Viac ako 100 skautov z USHL a NAHL sa sústredilo práve na mládežnícky turnaj.

Boston Junior Bruins Shootout

V ten istý víkend sa ďalšieho dôležitého a veľkého turnaju zúčastnili aj ostatný naši klienti hrajúci AAA Hockey. V Bostone sa tradičného BJB Shootout zúčastňuje 160 až 200 skautov. Ani tento rok samozrejme nechýbali v tribúnach desiatky skautov z NHL, NCAA, USHL a NAHL.

Lukáš Škvarek a Matyáš Welser(Springfield Pics 18U) nenašli v skupine premožitela a po troch porážkach z prvých štyroch zápasov v sezóne, poťiahli teraz víťaznú sériu už na 11 zápasov!
Ani výborne výkony a nemenej dobré výsledky však nestačili na postup, o ktorý ich pripravil tak trochu zastaraný systém trsdičného turnaja.

Aj tri zápasy však stačili na to aby sa táto dvojica predviedla vo výbornom svetle.

Andrej Julínek so svojim tímom Springfield Pics 16U bol menej úspešný a z turnaja pdchádzali s troma tesnými prehrami.

Pre každého z pätice to bol vynikajúci turnaj a skvelá skúsenosť. Dôležitosť tejto možnosti dokážem momentálne ocent na plno asi iba ja ako agent, už zanedlho však zistia túto dôležitosť aj samotný hráči.